مزایای در و پنجره UPVC از دید کارشناسی

1- صرفه جویی در انرژی
پنجره UPVC عایق دمای بهتری نسبت به پنجره های آلومنیومی می باشد. شیشه ها نیز با توجه به دوجداره بودن در این نوع پنجره ها، عایق بسیار مناسبی می باشند. همچنین با توجه به اینکه آهن و آلومنیوم نسبت به upvc رسانای بهتری هستند، در زمستان و تابستان با سرد و گرم شدن هوا، تاثیر بسزایی در دمای اتاق دارند.

2- عایق صوتی
صوت توسط اختلاف فشار موجود در هوا ایجاد می گردد و سرعت آن بستگی به مشخصات فیزیکی سیالی دارد که صورت در آن انتشار می یابد. فرکانس قابل شنیدن برای انسان بین 20 تا 20000 هرتز می باشد که افزایش این مقدار به عنوان صدای مزاحم تلقی می شود.
بیماری های عصبی، گرفتگی عضلانی، آلرژی، از دست دادن تعادل بدن، امراض قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر می تواند ناشی از آلودگی صوتی باشد.
شیشه دوجداره نسبت به شیشه معمولی شدت صوت را حدود 40 دسی بل کاهش می دهد. بدین ترتیب به کارگیری پنجره های عایق و شیشه های دو جداره می تواند در کاهش آلودگی صوتی موثر باشد.

3- کاهش آلودگی هوا
منابع انتشار آلودگی هوا به دو گروه ثابت(مانند نیروگاه ها، کارخانه ها، اصناف، مراکز تجاری و مسکونی و...) و متحرک(مانند انواع وسایل نقلیه موتوری از موتور سیکلت تا کشتی و هواپیما) تقسیم می شود.
بر اساس مطالعات صورت گرفته درب و پنجره های یو پی وی سی، تا 40% اتلاف انرژی را کاهش می دهد. حال با صرفه جویی مصرف سوخت در یک ساختمان می توان انتظار داشت متناسب با آن خسارت و آلودگی های ناشی از مصرف سوخت نیز کاسته شود. این آلودگی ها شامل آلودگی هوای داخل منزل، خسارت و آلودگی های مربوط به اسباب و اثاثیه(نشست دوده و گرد و غبار و از بین رفتن جنس آنها در صورت واکنش بین ترکیبات آلودگی با اجناس و ...) و خسارت بهداشتی(خطر سلامت برای افراد خانواده) را در بر می گیرد. علاوه بر این در صورت استفاده از در و پنجرهUPVC از خسارات و آلودگی های فوق کاسته می شود، وقت و هزینه های مربوط به جبران خسارت نیز کاسته می شود.
در طی فصل تابستان نیز، سطوح تیره و رسانا(مثل پنجره های آهنی یا آلومنیومی خصوصاً با رنگ تیره) گرمای خورشید را جذب کرده و در خود نگاه می دارد. این پدیده باعث افزایش دمای مناطق مسکونی از 2 تا 15 درجه سانتی گراد می شود که این گرما خود باعث افزایش مصرف انرژی که برای خنک کردن ساختمان به کار می رود، می شود.

4- عمر بالای محصول
UPVC بنا بر خصوصیات ذاتی خود، در مقابل بسیاری از عوامل فرساینده طبیعی و شیمیایی مقاومت بسیار خوبی از خود بروز می دهد و این خصوصیات ، استفاده از پنجره های UPVC را در محیط های شیمیائی و صنعتی حائز اهمیت می سازد. پنجره های UPVC از زنگ زدگی، خوردگی و تاثیرات مخرب رطوبتی ، بارانهای اسیدی و حشرات موذی از قبیل موریانه، سوسک و... نیز مصون می باشند.


5- سبک و مقام
استفاده از قوطی های گالوانیزه در ساختار چند حفره ای پروفیل های UPVC، موجب شده این محصولات در عین سبکی ، از استحکام و مقاومت مکانیکی کافی برخوردار باشند و با ایجاد مقاومت کافی در برابر باد و طوفان مانع ازایجاد لرزش و صوت های مزاحم شوند.

ارسال نظر